top of page

Měsíc do startu EtapákuVážení přátelé,

Do startu Etapáku zbývá přesně měsíc, takže tu máme menší opakovačku zásadních informací, které jsme posílali na jaře.


Ještě před tím menší změna ohledně času startu prologu. Vzhledem k dřívější tmě v říjnu budeme startovat prolog ve čtvrtek 14.10.2021 v Louňovicích již v 17:00, tedy o hodinku dříve, než jsme původně plánovali. Zapište si tedy s předstihem do svých deníčků.


Druhá novější informace je ohledně počasí. Protože závod pořádáme my, není se třeba počasí bát. Na Tour de France pršelo poprvé v předposlední etapě, na Giru dohromady hodinku a na Bajkale bylo vcelku příjemných mínus dvacet oproti klasickému sibiřskému mrazu. Na počasí máme štěstí, tudíž bude velmi pěkně.


Pár místeček ještě ve startovce máme, pokud by chtěl někdo přizvat nějakého toho kamaráda nebo kamarádku.


A teď tedy ty nejvíc nejpodstatnější informace a upozornění, opakování toho, co jsme posílali na jaře.


Zde pár naprosto zásadních věcí:


1. Povinné vybavení

Projděte si povinné vybavení. Pokud vám bude v baťohu chybět jakákoliv jeho část, nebudete vpuštěni na start etapy. Každá část povinného vybavení je naprosto zásadní, a to včetně aplikací Mapy.cz a Záchranka v telefonu.

Oproti původnímu stavu jsme zvýšili minimální objem tekutin na etapu na 1 litr a i to je opravdu málo. Současně skutečně doporučujeme mít s sebou i vše ze sekce doporučené vybavení:


2. Navigace

Je absolutně nezbytné ovládat a rozumět své navigaci. Přístup zapnu navigaci poprvé na startu a uvidím, co se stane, povede téměř 100% k tomu, že okamžitě zabloudíte. Závod se co nejvíce vyhýbá civilizaci, místy nevede ani po čárkovaných cestách z map.

Ideální setup je GPS navigace na řídítkách a vedle ní také na řídítkách telefon se spuštěnou aplikací Mapy.cz a v ní nahranou trasou, abyste mohli neustále kontrolovat správný směr. GPS signál nemusí být v lesích perfektní a zabloudit jde opravdu snadno.


Důrazně doporučujeme vše vyzkoušet nanečisto. Naťukejte si na Mapy.cz nebo v jiném programu trasu blízko vašeho bydliště, vyexportujte ji jako GPX, nahrajte do přístroje, podle kterého se budete chtít navigovat, a vyzkoušejte a naučte se s tím vším pracovat. Nezapomeňte, že pokud se budete navigovat pomocí telefonu, musíte mít bezpodmínečně nutně s sebou další telefon nebo powerbanku. Podle našich zkušeností nevydrží telefon v navigačním režimu ani půlku etapy.


Mapy.cz fungují na naprosté většině trasy naprosto bezchybně v režimu sleduji, kde jsem a zda jsem na čáře (trase) etapy.


3. Týmy

Prosíme každého účastníka, aby znovu nahlásil svůj dvoučlenný tým, ve kterém pojede, včetně názvu týmu – tedy pokud se chce soutěže týmů zúčastnit.


4. Ubytování

Rozřazení na pokoje provedeme v nejbližší době, stejně tak info o tom, kdo z těch, kteří měli zájem, bude spát v Cíli neznámém ve stanu.


5. Není se čeho bát

Výše psané řádky mohou znít strašidelně, ale není se čeho bát. Jen je potřeba k závodu přistupovat s respektem, být pořádně vybaven, mít dost jídla a pití, vhodné oblečení, umět navigovat a případně si odservisovat koloběžku. Spousta míst je dlouhé kilometry od civilizace a když budete mít smůlu, nikdo vás nenajde ani nezachrání. Z bryndy se musí každý dostat sám. Každopádně počítejte s tím, že se může lehce stát, že nejdelší etapu pojedete třeba přes 10 hodin. To nemusí být vůbec problém.


Více informací bude následovat nyní již v pravidelných intervalech až do startu závodu.

Mějte se fajn a sportu zdar

Honza84 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page