top of page

Přejezd Kanady na koloběžce

Guido Pfeiffermann překonal rakovinu a z pokraje smrti se odrazil do nového života, ve kterém potkal koloběžku.

Kromě mnoha dalších šíleností se v roce 2016 dostal k ojedinělému počinu, když s Pepou Kvitou a Fredericem Benoist přejel na koloběžce Kanadu ze západu na východ. Na těžko. 

Věřili byste tomu?

From Zero to Hero

Od Nuly k Hrdinovi? Upřímně, začínal jsem hodně pod nulou. V roce 2008 ve svých čtyřiceti letech mi byla diagnozována rakovina slinivky. Jen rázná operace mi zachránila život - slinivku mi vyoperovali a muset jsem do sebe cpát hromadu léků. Následovalo šest měsíců chemoterapií a při výšce 185 cm jsem se dostal na váhu 52 kg. Byl jsem tak slabý, že jsem neušel víc jak 200 m. Začal jsem pro radost běhat a na konci roku 2008 jsem se zúčastnil běžeckého závodu na 7 km. Představ si to! Po dvaceti letech jsem běžel 7 km a hned za 33 minut. Pro mě to byl menší zázrak. Týdně jsem naběhal 60 – 80 km, ale bolesti v kolenou mě donutily přestat s během. Má dcerka měla malou skládací koloběžku a velice rychle jsem zjistil, že na koloběžce kolena nebolí.

V roce 2010 jsem četl v novinách článek o velkých koloběžkách a hned jsem si přes e-shop objednal koloběžku a zamiloval se. A byl jsem rychlejší a rychlejší!

 

Hrdina nejsem! Chci ale motivovat a inspirovat lidi. Když věříš, dokážeš i nemožné. I já šel krůček po krůčku. Hned v roce 2010 jsem jel svůj první maraton v Německu. Do té doby jsem nikdy víc jak třicet kilometrů v kuse neujel. V roce 2011 jsem se zúčastnil Salzburg Bike Marathonu a v roce 2012 jsem zavítal na MS v koloběhu v Sankt Wendelu. A tam se mi změnil život. Začal jsem jízdu na koloběžce vnímat jinak a stala součástí mého života.

V dubnu 2013 jsem se k vám připojil na kempu KICK FRANCE 2013, když jste trénovali na Tour de France. Byl sníh, mráz, kolem -7°C a my ujeli přes 450 km ve třech dnech. Pak jsem se k vám připojil během vaší cesty na Tour a absolvoval s vámi tři alpské etapy. A najednou mi přestaly delší vzdálenosti vadit.

V roce 2015 jsem se k vám přidal s Jurkem Milewskim a ujeli jsme Paříž - Roubaix.

Na jaře 2016 jsme s Jurkem a Davidem Paškem přejeli Rakousko od jihu na sever. Podařilo se nám to pod 24 hodin - 406,6 km za 23:51. Naším mottem bylo: “NO LIMITS!”

 

A v létě 2016 jsem zažil své největší koloběžkové dobrodružství. Spolu s Pepou Kvitou a Frédéricem Benoist jsme přejeli Kanadu ze západu na východ. 5210km ve 42dnech.

 

Rád také vzpomínám na loňskou účast, kdy jsem s kluky absolvoval na koloběžce jednu etapu 100. ročníku Giro d’Italia.

KICKBIKE RACE MAX 28

Kanadu přejela tato koloběžka

hliníkový rám, kola 28x28"​​, váha 8,54 kg

bottom of page